Jack Bradshaw Home Page
History of Jack Bradshaw
Upcoming Shows and Events
Online Entry Froms
Frequently Asked Questions
Point Schedule
Commonly Requested Addresses
Links
Clubs
Contact Information
Antelope Valley Kennel Club

Judging Program

  • List of Judges
  • Judging Program
  • Additional Information & Notices
  • Judging Schedule

  • List of Judges

    Mr. Larry C. Abbott1060 Pecan Drive
    Fairview, TX 75069
    Mrs. Vicki L. Abbott1060 Pecan Drive
    Fairview, TX 75069
    Mr. Stephen M. Cabral3033 Gardi Street
    Duarte, CA 91010
    Mrs. Judith V. Daniels2805 Calmgarden Road
    Acton, CA 93510
    Mr. Alvin W. Eng4925 Charter Road
    Rocklin, CA 95765
    Mr. Enrique Jorge FilippiniAve Santa Fe 1991, Piso-9 (1123)
    Buenos Aires
    ARG
    Mr. Peter J. GreenP.O. Box 186
    Bowmansville, PA 17507
    Mrs. Donna GreenamyerP.O. Box 290176
    Phelan, CA 92329
    Mrs. Nancy Grimm66 N. Southfork Dr
    Casa Grande, AZ 85122
    Mr. Lou M. Guerrero11240 Muscatel St
    Oak Hills, CA 92344
    Mrs. Peggy Gutierrez-OteroProgreso 21 #1, Col
    Totolpan, Del Magdalena Contreras
    Mexico 10900
    Mrs. Lesley E. HiltzP.O. Box 606
    Brush Prairie, WA 98606
    Mrs. Chantel O. Johnson113 Felice Ct
    Palm Desert, CA 92211
    Dr. Eric Liebes1406 Windsong Lane
    Richmond, TX 77406
    Mr. George E. Marquis1825 Coco Palm Drive
    Edgewater, FL 32132
    Mr. Henry N. Nave11240 Muscatel Street
    Oak Hills, CA 92344
    Mr. David A. OjalvoAyacucho 505 - Piso 1
    Buenos Aires 1016
    ARG
    Ms. Beth SweigartP.O. Box 186
    Bowmansville, PA 17507


    Judging Program

    Ring No 1
    Judge: Dr. Eric Liebes
    Ring Steward: Kay Lawson
    Ring Steward: Carlo Guthrie
    9:00 AM 
     35Boxer 9-16-1VB-(4-5)
    10:25 AM 
     22Bullmastiff 9-6-(3-4)
    11:15 AM 
     26Cane Corso 7-10-(5-4)
    12:15 PM 
      Lunch
    1:00 PM 
     30Great Dane 10-11-(8-1)
    2:10 PM 
     33Doberman Pinscher 9-17-(3-4)
    3:30 PM 
     7Dogue De Bordeaux 3-1-(1-2)
     2Giant Schnauzer 1-0-(0-1)
     11Alaskan Malamute 2-3-(3-3)
     8Black Russian Terrier 2-2-(3-1)
    Ring No 2
    Judge: Mrs. Vicki L. Abbott
    Ring Steward: Doris Bandoian
    9:00 AM 
     13Shiba-Inu 4-5-(4-0)
     13Weimaraner 4-4-(3-1)
    10:00 AM 
     1Sussex Spaniel 0-0-(1-0)
     3Field Spaniel 1-2
     4Welsh Springer Spaniel 0-1-(1-2)
     15English Springer Spaniel 3-8-(3-1)
    11:00 AM 
     14Vizsla 4-4-(5-1)
     7Wirehaired Pointing Griffon 0-4-(0-3)
    11:45 AM 
      Lunch
    12:30 PM 
     4Tibetan Spaniel 0-2-(1-1)
     5Tibetan Terrier 0-2-(1-2)
     5Xoloitzcuintli 0-2-(2-1)
     12Keeshond 0-4-(6-2)
     6Lhasa Apso 1-2-(1-2)
     12Schipperke 2-5-(2-3)
     3Maltese 1-1-(1-0)
    Ring No 2
    Judge: Mr. Enrique Jorge Filippini
    3:00 PM 
     7Collie (Rough) 1-4-(2-0)
     8Collie (Smooth) 7-1
     1Canaan Dog 0-0-(1-0)
     1Beauceron 1-0
     1Belgian Malinois 1-0
     11Bearded Collie 2-2-(2-5)
     4Belgian Sheepdog 2-2
     9Border Collie 4-2-(2-1)
    Ring No 3
    Judge: Jennifer Bridges
    6:00 AM 
    Ring No 3
    Judge: Mr. Lou M. Guerrero
    Ring Steward: Michael Potter
    Ring Steward: Jennifer Bridges
    9:00 AM 
     13Basset Hound 2-8-(2-1)
     8Black and Tan Coonhound 1-3-(3-1)
     5Bloodhound 0-2-(3-0)
    10:00 AM 
     3Basenji 0-1-(1-1)
     1Ibizan Hound 0-0-(0-1)
     1Norwegian Elkhound 0-0-(1-0)
     9Borzoi 3-3-(2-1)
    Ring No 3
    Judge: Mrs. Judith V. Daniels
    10:40 AM 
     6Anatolian Shepherd 1-3-(1-1)
     10Kuvasz 3-2-(1-4)
     5Leonberger 0-0-(0-5)
    11:30 AM 
      Lunch
    Ring No 3
    Judge: Mrs. Donna Greenamyer
    12:15 PM 
     27Pomeranian 13-12-(2-0)
    Ring No 3
    Judge: Mr. Stephen M. Cabral
    1:20 PM 
      Junior Showmanship Competition
      Junior Showmanship Competition
      Junior Showmanship Competition
      Junior Showmanship Competition
      Junior Showmanship Competition
      Junior Showmanship Competition
      Junior Showmanship Competition
    Ring No 3
    Judge: Mr. George E. Marquis
    2:20 PM 
     10Pointer 3-3-(2-2)
     12German Shorthaired Pointer 7-2-(2-1)
     6German Wirehaired Pointer 2-2-(1-1)
     3Chesapeake Bay Retriever 1-0-(1-1)
    Ring No 4
    Judge: Mrs. Peggy Gutierrez-Otero
    Ring Steward: Paul Garrity
    9:00 AM 
     7Greater Swiss Mountain Dog 3-1-(2-1)
     16Standard Schnauzer 2-3-(6-5)
    9:55 AM 
     39Rottweiler 9-20-(8-2)
    11:20 AM 
     11Newfoundland 4-3-(3-1)
     19Siberian Husky 5-6-(5-2)
    12:35 PM 
      Lunch
    1:20 PM 
     8Mastiff 5-2-(0-1)
     1Great Pyrenees 0-0-(1-0)
     1Neapolitan Mastiff 1-0
     1ST. Bernard 0-1
     3Tibetan Mastiff 2-0-(0-1)
     5American Eskimos 1-3-(1-0)
     12Bichon Frises 2-7-(3-0)
    2:35 PM 
     20Afghan Hound 7-10-(3-0)
    Ring No 5
    Judge: Mr. Henry N. Nave
    Ring Steward: Masaki Shimizu
    Ring Steward: Betsy Harvey
    10:05 AM 
     6Brittany Sweepstakes 1-5
     4Brittany Veteran Sweepstakes 1-3
    Ring No 5
    Judge: Mr. Lou M. Guerrero
    10:40 AM 
     29Brittany 6-15-1FD-(3-3)
    11:50 AM 
      Lunch
    12:35 PM 
     43Rhodesian Ridgeback 14-15-(11-3)
    2:20 PM 
     11Beagle Thirteen Inches 3-5-(1-2)
     12Beagle Fifteen Inches 5-3-(1-3)
     8Dachshund (Longhaired) 2-5-(1-0)
     11Dachshund (Smooth) 4-4-(1-2)
     8Dachshund (Wirehaired) 2-2-(2-2)
     12Irish Wolfhound 4-6-(2-0)
    Ring No 6
    Judge: Mr. Enrique Jorge Filippini
    Ring Steward: Colleen Dougherty
    9:00 AM 
     4Akita 1-2-(0-1)
     7Belgian Tervuren 1-3-(0-3)
     13English Setter 3-3-(5-2)
    10:00 AM 
     11Cocker Spaniel (Black) 1-6-(2-2)
     18English Cocker Spaniel 7-7-(2-2)
    11:10 AM 
     1Gordon Setter 0-1
     12Irish Setter 5-2-(3-2)
     12Cocker Spaniel (Ascob) 2-5-(5-0)
    12:05 PM 
      Lunch
    12:50 PM 
     12Cocker Spaniel (Parti-Color) 1-7-(4-0)
     14Australian Cattle Dog 2-7-(3-2)
    1:50 PM 
     29Australian Shepherd 16-9-(2-2)
    Ring No 7
    Judge: Mr. George E. Marquis
    Ring Steward: Jean Raba
    9:00 AM 
     10Bernese Mountain Dog 5-3-(2-0)
     20Portuguese Water Dog 3-10-(6-1)
    10:10 AM 
     12Labrador Retriever 5-7
     18Samoyed 4-7-(5-2)
    Ring No 7
    Judge: Mrs. Chantel O. Johnson
    11:20 AM 
     3Flat-Coated Retriever Sweepstakes 1-2
     4Flat-Coated Retriever Veteran Sweepstakes 1-3
    Ring No 7
    Judge: Mr. George E. Marquis
    11:45 AM 
     19Flat-Coated Retriever 4-5-1FD-1VB-(5-3)
    12:30 PM 
      Lunch
    1:15 PM 
     27Golden Retriever 12-12-(2-1)
    Ring No 10
    Judge: Ms. Beth Sweigart
    Ring Steward: Lani McKennon
    9:00 AM 
     6Australian Terrier 2-2-(1-1)
     14Border Terrier 5-4-(3-2)
     6Fox Terrier (Smooth) 0-1-(4-1)
     4Fox Terrier (Wire) 2-2
    10:10 AM 
     1Manchester Terrier (Toy) 1-0
     7West Highland White Terrier 2-2-(3-0)
     2Manchester Terrier (Standard) 1-0-(1-0)
     6Miniature Bull Terrier 2-2-(1-1)
     4Welsh Terrier 2-1-(0-1)
    11:00 AM 
     5Bull Terrier (Colored) 4-1
     5Bull Terrier (White) 2-2-(0-1)
     2Airedale Terrier 0-0-(1-1)
     1American Staffordshire Terrier 0-0-(0-1)
     1Bedlington Terrier 0-0-(1-0)
     2Dandie Dinmont Terrier 0-1-(1-0)
     5Irish Terrier 1-0-(1-3)
     17Scottish Terrier 5-7-(4-1)
    12:30 PM 
      Lunch
    1:15 PM 
     3Kerry Blue Terrier 0-3
     2Lakeland Terrier 0-1-(1-0)
     9Soft Coated Wheaten Terrier 2-3-(3-1)
     8Staffordshire Bull Terriers 2-5-(1-0)
     2Clumber Spaniel 0-0-(2-0)
    2:10 PM 
     28Miniature Schnauzer 3-17-(5-2)
     1Cairn Terrier 0-1
     1Norfolk Terrier 0-1
     2Norwich Terrier 0-0-(2-0)
     8Parson Russell Terrier 1-3-(2-2)
     8Rat Terrier 4-0-(1-3)
    Ring No 11
    Judge: Mr. Peter J. Green
    Ring Steward: Mickey Polimeni
    9:00 AM 
     25Papillon 7-13-(4-1)
    10:00 AM 
     7Brussels Griffon 3-1-(2-1)
     9Chihuahua (Long Coat) 2-3-(3-1)
     13Chihuahua (Smooth Coat) 2-6-(2-3)
    11:10 AM 
     21Havanese 5-11-(3-2)
    12 Noon 
      Lunch
    12:45 PM 
     28Cavalier King Charles Spaniel 6-13-(7-2)
    1:50 PM 
     23Chinese Crested 8-6-(3-5)
    2:45 PM 
     9Italian Greyhound 1-6-(1-1)
     11Japanese Chin 3-4-(2-2)
     20Miniature Pinscher 5-11-(2-2)
    Ring No 12
    Judge: Mr. David A. Ojalvo
    Ring Steward: Dayna Lemke
    9:00 AM 
     10German Pinscher 1-3-(2-3)
     14Cardigan Welsh Corgi 5-4-(3-2)
    10:00 AM 
     26Pembroke Welsh Corgi 9-13-(2-2)
    11:00 AM 
     6Saluki 2-1-(2-0)
     28Whippet 7-14-(3-4)
    12:20 PM 
      Lunch
    1:05 PM 
     22Briard 4-10-(2-6)
     20Bouvier Des Flandres 3-5-(7-5)
    2:45 PM 
     11Old English Sheepdog 3-3-(4-1)
     1Entlebucher Mountain Dog 1-0
     2Finnish Lapphund 1-1
     12Polish Lowland Sheepdog 2-5-(3-2)
     8Puli 5-2-(1-0)
     8German Shepherd Dog 4-3-(1-0)
     4American Hairless Terrier 2-2
     2Miniature American Shepherd 1-1
    Ring No 14
    Judge: Mrs. Lesley E. Hiltz
    Ring Steward: Janet Fink
    9:00 AM 
     31Bulldog 8-17-(2-4)
     5Chinese Shar-Pei 3-1-(0-1)
    10:25 AM 
     39French Bulldog 15-16-(7-1)
    11:50 AM 
     19Boston Terrier 4-9-(1-3)
    12:40 PM 
      Lunch
    1:25 PM 
     1Finnish Spitz 0-0-(1-0)
     14Chow Chow 7-3-(4-0)
     14Dalmatian 4-6-(2-2)
     18Shetland Sheepdog 9-7-(0-1)
    Ring No 15
    Judge: Mr. Larry C. Abbott
    Ring Steward: Penny Inan
    9:00 AM 
     34Pug 13-15-(5-1)
    10:20 AM 
     10Poodle (Toy) 5-4-(1-0)
     4Affenpinscher 0-3-(1-0)
     5Shih Tzu 1-4
     2Toy Fox Terrier 0-0-(1-1)
    11:10 AM 
     8Poodle (Miniature) 2-5-(1-0)
     1Pekingese 1-0
     6Silky Terrier 1-2-1VD-(1-1)
    11:45 AM 
      Lunch
    12:30 PM 
     25Yorkshire Terrier 8-12-(4-1)
     17Poodle (Standard) 4-11-(2-0)
    Ring No 16
    Judge: Mr. Alvin W. Eng
    Ring Steward: Carole Foth
    Ring Steward: Doris Schlicht
    Ring Steward: Carl Wright
    9:00 AM 
     16Obedience-Utility Class B
    (Starting number 0275 )
    11:10 AM 
     5Obedience-Utility Class A
    (Starting number 0225 )
    12 Noon 
     20Obedience-Open Class B
    (Starting number 0170 )
     10Obedience-Open Class A
    (Starting number 0125 )
    Ring No 17
    Judge: 10 Minutes Prior to Rally
    Ring Steward: Steve Lewin
    Ring Steward: Dean Lund
    Ring Steward: Carroll Brown
    Ring Steward: Daphne Bell
    6:00 AM 
    Ring No 17
    Judge: Mrs. Nancy Grimm
    9:00 AM 
     10Obedience-Novice Class B
    (Starting number 0075 )
    10:10 AM 
     2Obedience-Novice Class A
    (Starting number 0005 )
    10:55 AM 
     11Obedience-Rally Excellent B
    (Starting number 0505 )
    11:30 AM 
     5Obedience-Rally Excellent A
    (Starting number 0405 )
    11:45 AM 
     14Obedience-Rally Advanced B
    (Starting number 0305 )
     4Obedience-Rally Advanced A
    (Starting number 0205 )
     14Obedience-Rally Novice B
    (Starting number 0105 )
     9Obedience-Rally Novice A
    (Starting number 0005 )

    Additional Information & Notices
    SUNDAY

    The compilation of entries in each breed and the division by sex, has been carefully prepared for your convenience. However, the Club and the Show Superintendent assume no responsibility for its absolute accuracy. The figure following each breed indicates the number of dogs, bitches and Best of Breed Competition, in that order.

    Variety Group Judging will start at 3:30 p.m. in Rings 6 and 7. The Groups will be judged in the following order. Any change in this order will be announced at the show. Groups may be judged two at a time. Non-Sporting Mrs. Hiltz
    Terriers Ms. Sweigart
    Toys Mr. Green
    Sporting Mr. Ojalvo
    Hounds Mr. Guerrero
    Working Mrs. Gutierrez-Otero
    Herding Mr. Filippini
    Best In Show Dr. Liebes

    TRANSFERS The Deadline for Exhibitors wishing to transfer their dogs is at the Superintendent's Table prior to 8:30 AM the morning of the show.

    OFFICIAL NOTICE - CHANGE OF JUDGE - Under American Kennel Club rules, the following judge changes are being made. The owner of each dog affected has the right to withdraw his entry and have his entry fee refunded provided notification of his withdrawal is received by the Superintendent no later than one-half hour prior to the scheduled start of any regular conformation judging at the show.

    Under Chapter 7, Section 8 Dr. Liebes will judge Alaskan Malamutes, Black Russian Terriers, Boxers, Bullmastiffs, Cane Corso, Doberman Pinschers, Dogue de Bordeaux, Giant Schnauzers and Great Danes in place of Mr. Gregory.

    Under Chapter 7, Section 13 Mrs. Hiltz will judge Shetland Sheepdogs in place of Mr. Ojalvo.


    Judging Schedule

    Please Note: This Schedule is for the convenience of exhibitors and spectators. If a discrepancy exists between these times and/or ring numbers, and those listed under the ring number in the body of the program, follow the latter.

    BREEDTOTALTIMENO
    Affenpinscher410:20 AM15
    Afghan Hound202:35 PM4
    Airedale Terrier211:00 AM10
    Akita49:00 AM6
    Alaskan Malamute113:30 PM1
    American Eskimos51:20 PM4
    American Hairless Terrier42:45 PM12
    American Staffordshire Terrier111:00 AM10
    Anatolian Shepherd610:40 AM3
    Australian Cattle Dog1412:50 PM6
    Australian Shepherd291:50 PM6
    Australian Terrier69:00 AM10
    Basenji310:00 AM3
    Basset Hound139:00 AM3
    Beagle Thirteen Inches112:20 PM5
    Beagle Fifteen Inches122:20 PM5
    Bearded Collie113:00 PM2
    Beauceron13:00 PM2
    Bedlington Terrier111:00 AM10
    Belgian Malinois13:00 PM2
    Belgian Sheepdog43:00 PM2
    Belgian Tervuren79:00 AM6
    Bernese Mountain Dog109:00 AM7
    Bichon Frises121:20 PM4
    Black and Tan Coonhound89:00 AM3
    Black Russian Terrier83:30 PM1
    Bloodhound59:00 AM3
    Border Collie93:00 PM2
    Border Terrier149:00 AM10
    Borzoi910:00 AM3
    Boston Terrier1911:50 AM14
    Bouvier Des Flandres201:05 PM12
    Boxer359:00 AM1
    Briard221:05 PM12
    Brittany2910:40 AM5
    Brittany Sweepstakes610:05 AM5
    Brittany Veteran Sweepstakes410:05 AM5
    Brussels Griffon710:00 AM11
    Bull Terrier (Colored)511:00 AM10
    Bull Terrier (White)511:00 AM10
    Bulldog319:00 AM14
    Bullmastiff2210:25 AM1
    Cairn Terrier12:10 PM10
    Canaan Dog13:00 PM2
    Cane Corso2611:15 AM1
    Cardigan Welsh Corgi149:00 AM12
    Cavalier King Charles Spaniel2812:45 PM11
    Chesapeake Bay Retriever32:20 PM3
    Chihuahua (Long Coat)910:00 AM11
    Chihuahua (Smooth Coat)1310:00 AM11
    Chinese Crested231:50 PM11
    Chinese Shar-Pei59:00 AM14
    Chow Chow141:25 PM14
    Clumber Spaniel21:15 PM10
    Cocker Spaniel (Ascob)1211:10 AM6
    Cocker Spaniel (Black)1110:00 AM6
    Cocker Spaniel (Parti-Color)1212:50 PM6
    Collie (Rough)73:00 PM2
    Collie (Smooth)83:00 PM2
    Dachshund (Longhaired)82:20 PM5
    Dachshund (Smooth)112:20 PM5
    Dachshund (Wirehaired)82:20 PM5
    Dalmatian141:25 PM14
    Dandie Dinmont Terrier211:00 AM10
    Doberman Pinscher332:10 PM1
    Dogue De Bordeaux73:30 PM1
    English Cocker Spaniel1810:00 AM6
    English Setter139:00 AM6
    English Springer Spaniel1510:00 AM2
    Entlebucher Mountain Dog12:45 PM12
    Field Spaniel310:00 AM2
    Finnish Lapphund22:45 PM12
    Finnish Spitz11:25 PM14
    Flat-Coated Retriever1911:45 AM7
    Flat-Coated Retriever Sweepstakes311:20 AM7
    Flat-Coated Retriever Veteran Sweepstakes411:20 AM7
    Fox Terrier (Smooth)69:00 AM10
    Fox Terrier (Wire)49:00 AM10
    French Bulldog3910:25 AM14
    German Pinscher109:00 AM12
    German Shepherd Dog82:45 PM12
    German Shorthaired Pointer122:20 PM3
    German Wirehaired Pointer62:20 PM3
    Giant Schnauzer23:30 PM1
    Golden Retriever271:15 PM7
    Gordon Setter111:10 AM6
    Great Dane301:00 PM1
    Great Pyrenees11:20 PM4
    Greater Swiss Mountain Dog79:00 AM4
    Havanese2111:10 AM11
    Ibizan Hound110:00 AM3
    Irish Setter1211:10 AM6
    Irish Terrier511:00 AM10
    Irish Wolfhound122:20 PM5
    Italian Greyhound92:45 PM11
    Japanese Chin112:45 PM11
    Keeshond1212:30 PM2
    Kerry Blue Terrier31:15 PM10
    Kuvasz1010:40 AM3
    Labrador Retriever1210:10 AM7
    Lakeland Terrier21:15 PM10
    Leonberger510:40 AM3
    Lhasa Apso612:30 PM2
    Maltese312:30 PM2
    Manchester Terrier (Standard)210:10 AM10
    Manchester Terrier (Toy)110:10 AM10
    Mastiff81:20 PM4
    Miniature American Shepherd22:45 PM12
    Miniature Bull Terrier610:10 AM10
    Miniature Pinscher202:45 PM11
    Miniature Schnauzer282:10 PM10
    Neapolitan Mastiff11:20 PM4
    Newfoundland1111:20 AM4
    Norfolk Terrier12:10 PM10
    Norwegian Elkhound110:00 AM3
    Norwich Terrier22:10 PM10
    Novice Junior Class51:20 PM3
    Novice Class A210:10 AM17
    Novice Class B109:00 AM17
    Novice Intermediate Class11:20 PM3
    Novice Senior Class11:20 PM3
    Old English Sheepdog112:45 PM12
    Open Junior Class31:20 PM3
    Open Class A1012 Noon16
    Open Class B2012 Noon16
    Open Intermediate Class51:20 PM3
    Open Senior Class81:20 PM3
    Papillon259:00 AM11
    Parson Russell Terrier82:10 PM10
    Pekingese111:10 AM15
    Pembroke Welsh Corgi2610:00 AM12
    Pointer102:20 PM3
    Polish Lowland Sheepdog122:45 PM12
    Pomeranian2712:15 PM3
    Poodle (Miniature)811:10 AM15
    Poodle (Standard)1712:30 PM15
    Poodle (Toy)1010:20 AM15
    Portuguese Water Dog209:00 AM7
    Pug349:00 AM15
    Puli82:45 PM12
    Rally Novice A911:45 AM17
    Rally Novice B1411:45 AM17
    Rally Advanced A411:45 AM17
    Rally Advanced B1411:45 AM17
    Rally Excellent A511:30 AM17
    Rally Excellent B1110:55 AM17
    Rat Terrier82:10 PM10
    Rhodesian Ridgeback4312:35 PM5
    Rottweiler399:55 AM4
    Saluki611:00 AM12
    Samoyed1810:10 AM7
    Schipperke1212:30 PM2
    Scottish Terrier1711:00 AM10
    Shetland Sheepdog181:25 PM14
    Shiba-Inu139:00 AM2
    Shih Tzu510:20 AM15
    Siberian Husky1911:20 AM4
    Silky Terrier611:10 AM15
    Soft Coated Wheaten Terrier91:15 PM10
    ST. Bernard11:20 PM4
    Staffordshire Bull Terriers81:15 PM10
    Standard Schnauzer169:00 AM4
    Sussex Spaniel110:00 AM2
    The Master Class21:20 PM3
    Tibetan Mastiff31:20 PM4
    Tibetan Spaniel412:30 PM2
    Tibetan Terrier512:30 PM2
    Toy Fox Terrier210:20 AM15
    Utility Class A511:10 AM16
    Utility Class B169:00 AM16
    Vizsla1411:00 AM2
    Weimaraner139:00 AM2
    Welsh Springer Spaniel410:00 AM2
    Welsh Terrier410:10 AM10
    West Highland White Terrier710:10 AM10
    Whippet2811:00 AM12
    Wirehaired Pointing Griffon711:00 AM2
    Xoloitzcuintli512:30 PM2
    Yorkshire Terrier2512:30 PM15


    [Home] [History] [Shows] [Entry Forms]
    [F.A.Q.] [Point Schedule] [Address Book] [Links] [Clubs] [Contact Us]
    Copyright © 1999, Jack Bradshaw Dog Show Superintendents - All Rights Reserved