Jack Bradshaw Home Page
History of Jack Bradshaw
Upcoming Shows and Events
Online Entry Froms
Frequently Asked Questions
Point Schedule
Commonly Requested Addresses
Links
Clubs
Contact Information

Scottsdale Dog Fanciers Assoc.

Judging Program

  • Show Information
  • List of Judges
  • Judging Program
  • Additional Information & Notices
  • Judging Schedule
  • Top

    Show Information

  • Judging Program in PDF

  • Top

    List of Judges

    Mrs. Beverly R. Andersen6250 E. Pershing Avenue
    Scottsdale, AZ 85254
    Mr. David L. Anthony9431 Eureka Rd
    Girard, PA 16417
    Mrs. Deborah L. Anthony9431 Eureka Rd.
    Girard, PA 16417
    Ms. Peggy Beisel-McIlwaine6225 N. Maple Road
    Ann Arbor, MI 48105
    Miss Sarah Broom122 Fischer Hill Lane
    Chehalis, WA 98532
    Ms. Cathleen Caballero4021 Brookway Dr
    Fort Worth, TX 76123
    Mrs. Wyoma M. Clouss4287 S Genoard Place
    Meridian, ID 83642
    Mr. Mark CocozzaGarden Flat, 29 Campden Grove
    London,UKG W8 4JQ
    Mrs. Frances H. Colonna700 Maple Lane
    Lansing, KS 66043
    Dr. Karen M. Ericson31431 NE 108th Street
    Carnation, WA 98014
    Mr. Alfred J. Ferruggiaro3201 Belle Cote Dr.
    Burtonsville, MD 20866
    Mrs. Sandra W. FreiP.O. Box 1245
    Woodinville, WA 98072
    Mr. Tom Hale6968 Cable Road
    Cable, OH 43009
    Ms. BettyAnn P. Hale6968 Cable Road
    Cable, OH 43009
    Mr. Glen Lajeski32000 Pine Mountain Rd
    Cloverdale, CA 95425
    Ms. Christina Martinez720 Pioneer Dr
    Port Ludlow, WA 98365
    Mrs. Carol Tobin Murray329 Watermere Dr.
    Southlake, TX 76092
    Mrs. Pamela B. Peat10360 E. Raintree Drive
    Scottsdale, AZ 85255
    Mr. Stephen A.D. Picciuolo4502 Ortega Farms Cir
    Jacksonville, FL 32210
    Ms. Rena Pizzagoni6443 W. Garfield Street
    Phoenix, AZ 85043
    Mrs. Jacqueline M. Rayner748 Norway Avenue
    Hamilton, NJ 08629
    Mr. Kenneth L. Rayner, Jr.748 Norway Avenue
    Hamilton, NJ 08629
    Mr. Leonard S. Reppond1188 Glen Drive
    San Leandro, CA 94577
    Ms. Gretchen SchultzP.O. Box 2080
    Bethel Island, CA 94511
    Mr. Gary M. Strauss17407 SE 290th Street
    Kent, WA 98042
    Mrs. Faye Strauss29001 176th Avenue S.E.
    Kent, WA 98042
    Mr. James R. TysselingP.O. Box 578
    Oakville, WA 98568

    Top

    Judging Program

    Ring No 1
    Judge: Mr. Mark Cocozza
    8:00 AM 
     3Basset Hound 1-1-(1-0)
     2Black and Tan Coonhound 0-0-(1-1)
     1Bloodhound 0-0-(1-0)
     1Bluetick Coonhound 0-0-(0-1)
     1Greyhound 0-0-(1-0)
    8:20 AM 
     43Rhodesian Ridgeback 11-17-1VD-1VB-(5-8)
    Ring No 1
    Judge: Mr. James R. Tysseling
    10:15 AM 
     3Dachshund (Longhaired) Sweepstakes 0-3
     1Dachshund (Wirehaired) Sweepstakes 0-1
     1Dachshund (Longhaired) Veteran Sweepstakes 1-0
    Ring No 1
    Judge: Mr. Mark Cocozza
    10:30 AM 
     4Treeing Walker Coonhound 0-2-(1-1)
     15Dachshund (Longhaired) 3-6-(3-2)
     3Dachshund (Smooth) 1-1-(1-0)
     17Dachshund (Wirehaired) 6-6-(4-1)
    Ring No 2
    Judge: Mrs. Frances H. Colonna
    8:00 AM 
     11Ibizan Hound 1-6-(2-2)
     5Pharaoh Hound 0-0-(2-3)
    8:40 AM 
     20Saluki 4-7-(4-5)
    9:30 AM 
     13Basenji 1-9-(2-1)
     1Beagle Thirteen Inches 0-0-(0-1)
     4Beagle Fifteen Inches 1-0-(3-0)
     5Borzoi 2-2-(1-0)
    10:25 AM 
     13Irish Wolfhound 2-9-(2-0)
     5Petit Basset Griffon Vendeens 0-2-(3-0)
    Ring No 2
    Judge: Mrs. Sandra W. Frei
    11:10 AM 
     34Afghan Hound 10-13-(8-3)
    12:30 PM 
      Lunch
    1:15 PM 
     19Whippet 7-8-(2-2)
    Ring No 4
    Judge: Miss Sarah Broom
    9:00 AM 
     9Novice Junior Class
     2Novice Intermediate Class
     4Open Junior Class
     4Open Intermediate Class
     10Open Senior Class
    Ring No 5
    Judge: Mr. Kenneth L. Rayner, Jr.
    8:00 AM 
     7Chinese Crested 2-2-(1-2)
    Ring No 5
    Judge: Mr. Glen Lajeski
    8:30 AM 
     21Papillon 8-7-(4-2)
    9:20 AM 
     22Chihuahua (Long Coat) 7-9-(4-2)
    10:10 AM 
     6Pomeranian 2-3-(1-0)
     13Chihuahua (Smooth Coat) 3-8-(1-1)
    Ring No 5
    Judge: Mrs. Jacqueline M. Rayner
    11:10 AM 
     10Affenpinscher 4-5-(0-1)
     3Brussels Griffon 0-2-(0-1)
     5Maltese 1-3-(1-0)
     1Toy Fox Terrier 0-1
     1Grand Basset Griffon Vendeen 0-1
    Ring No 6
    Judge: Mrs. Wyoma M. Clouss
    8:00 AM 
     11Havanese 2-7-(1-1)
     1Manchester Terrier (Toy) 0-1
     4English Toy Spaniel (B&PC) 1-2-(1-0)
    8:40 AM 
     12Italian Greyhound 2-6-(2-2)
     5Japanese Chin 1-2-(2-0)
     4Pekingese 0-3-(1-0)
    9:30 AM 
     9Silky Terrier 3-4-(1-1)
    9:55 AM 
     23Miniature Pinscher 8-8-(4-3)
     3Yorkshire Terrier 1-1-(0-1)
    Ring No 7
    Judge: Mrs. Jacqueline M. Rayner
    9:30 AM 
     33Cavalier King Charles Spaniel 9-12-1VB-(7-4)
    Ring No 9
    Judge: Dr. Karen M. Ericson
    8:00 AM 
     3Bull Terrier (Colored) 0-2-(1-0)
     13Cairn Terrier 1-9-(2-1)
     3Fox Terrier (Smooth) 0-1-(1-1)
     1Fox Terrier (Wire) 0-1
     4Miniature Bull Terrier 0-3-(1-0)
    9:00 AM 
     2Norfolk Terrier 0-2
     3Parson Russell Terrier 0-1-(2-0)
     6Scottish Terrier 4-2
     14West Highland White Terrier 7-7
    Ring No 9
    Judge: Mrs. Wyoma M. Clouss
    11:10 AM 
     1Manchester Terrier (Standard) 0-1
     9Miniature Schnauzer 5-1-(3-0)
    Ring No 10
    Judge: Ms. Peggy Beisel-McIlwaine
    8:00 AM 
     2Airedale Terrier 0-0-(2-0)
     11American Staffordshire Terrier 3-6-(1-1)
     8Australian Terrier 0-3-(2-3)
     5Border Terrier 0-3-(1-1)
    9:00 AM 
     3Dandie Dinmont Terrier 0-2-(1-0)
     4Kerry Blue Terrier 2-0-(2-0)
     5Russell Terriers 2-2-(1-0)
     7Soft Coated Wheaten Terrier 0-5-(1-1)
    9:45 AM 
     9Staffordshire Bull Terriers 5-1-(2-1)
     5Welsh Terrier 0-3-(0-2)
    Ring No 11
    Judge: Mr. Alfred J. Ferruggiaro
    8:00 AM 
     26French Bulldog 10-7-(6-3)
    9:00 AM 
     2Bichon Frises 1-0-(1-0)
     3Chinese Shar-Pei 0-2-(0-1)
     6Coton de Tulear 2-3-(0-1)
     13Dalmatian 1-7-(3-2)
    10:00 AM 
     5Finnish Spitz 1-1-(3-0)
     4Lhasa Apso 1-1-(0-2)
     5Schipperke 1-3-(1-0)
     5Tibetan Spaniel 1-1-(2-1)
     4Tibetan Terrier 0-2-(2-0)
     1Xoloitzcuintli 0-1
    Ring No 12
    Judge: Mr. Leonard S. Reppond
    8:00 AM 
     29Bulldog 13-11-(3-2)
    9:10 AM 
     4Poodle (Miniature) 1-2-(0-1)
     8Pug 4-1-(3-0)
     13Shiba-Inu 4-6-(3-0)
    10:10 AM 
     4Poodle (Standard) 2-1-(0-1)
    Ring No 12
    Judge: Mr. David L. Anthony
    10:30 AM 
     7Boston Terrier 2-3-(2-0)
     1Chow Chow 1-0
     4Keeshond 2-1-(0-1)
    Ring No 14
    Judge: Mrs. Pamela B. Peat
    8:00 AM 
     6Cardigan Welsh Corgi Sweepstake 2-4
     5Cardigan Welsh Corgi Veteran Sweepstakes 4-1
    Ring No 14
    Judge: Mr. Kenneth L. Rayner, Jr.
    8:40 AM 
     15Cardigan Welsh Corgi 4-6-(3-2)
     4Australian Cattle Dog 1-2-(0-1)
     4Canaan Dog 1-1-(2-0)
    9:25 AM 
     17Pembroke Welsh Corgi 8-7-(1-1)
    Ring No 14
    Judge: Mrs. Beverly R. Andersen
    10:15 AM 
     6Australian Shepherd Sweepstakes 5-1
     3Australian Shepherd Veteran Sweepstakes 1-2
    Ring No 14
    Judge: Mrs. Deborah L. Anthony
    10:40 AM 
     26Australian Shepherd 13-9-(2-2)
    Ring No 15
    Judge: Mrs. Deborah L. Anthony
    8:00 AM 
     2Bearded Collie 0-0-(1-1)
     5Beauceron 0-3-(0-2)
     9German Shepherd Dog 3-3-(2-1)
     3Belgian Sheepdog 0-2-(1-0)
    8:50 AM 
     14Belgian Tervuren 3-5-(3-3)
     4Berger Picard 2-2
    9:35 AM 
     14Border Collie 3-6-(1-4)
     3Bouvier Des Flandres 1-0-(0-2)
     3Briard 0-0-(2-1)
    Ring No 15
    Judge: Mr. David L. Anthony
    11:10 AM 
     21Miniature American Shepherd 6-6-(5-4)
    12 Noon 
      Lunch
    12:45 PM 
     2Old English Sheepdog 1-0-(1-0)
     2Puli 2-0
     22Shetland Sheepdog 13-5-(3-1)
    Ring No 16
    Judge: Mrs. Carol Tobin Murray
    8:00 AM 
     34Labrador Retriever 13-16-(4-1)
    9:20 AM 
     4Clumber Spaniel 0-2-(1-1)
     11Cocker Spaniel (Black) 3-5-(3-0)
     8English Setter 4-2-(2-0)
    10:15 AM 
     4Cocker Spaniel (Parti-Color) 1-1-(1-1)
     10English Cocker Spaniel 2-4-(2-2)
    10:50 AM 
     23English Springer Spaniel 8-9-(3-3)
    11:45 AM 
     1Irish Water Spaniel 0-0-(1-0)
     4Sussex Spaniel 1-2-(1-0)
     1Welsh Springer Spaniel 1-0
     12Weimaraner 4-4-(3-1)
    Ring No 17
    Judge: Ms. Gretchen Schultz
    8:00 AM 
     4Pointer 2-0-(0-2)
     5German Wirehaired Pointer 0-4-(0-1)
    8:30 AM 
     25Golden Retriever 9-12-(3-1)
    9:30 AM 
     7Gordon Setter 2-2-(3-0)
    Ring No 17
    Judge: Ms. Rena Pizzagoni
    9:55 AM 
     1German Shorthaired Pointer Sweepstakes 1-0
    Ring No 17
    Judge: Ms. Gretchen Schultz
    10:00 AM 
     6German Shorthaired Pointer 4-1-(0-1)
    Ring No 17
    Judge: Ms. BettyAnn P. Hale
    10:15 AM 
     4Brittany 1-1-(1-1)
     5Lagotto Romagnolo 1-2-(1-1)
     1Chesapeake Bay Retriever 0-0-(1-0)
     8Flat-Coated Retriever 2-1-(3-2)
    11:00 AM 
     1Retriever (Nova Scotia Duck Tolling) 1-0
     18Irish Setter 5-6-(5-2)
    11:45 AM 
      Lunch
    12:30 PM 
     4Irish Red & White Setters 0-3-(0-1)
     27Vizsla 6-13-(5-3)
     1Wirehaired Pointing Griffon 0-0-(1-0)
    Ring No 18
    Judge: Ms. Christina Martinez
    8:00 AM 
     23Boxer 5-13-1VB-(3-1)
    8:55 AM 
     1Bullmastiff 0-1
     4Newfoundland 1-2-(1-0)
     17Mastiff 6-6-(3-2)
    9:45 AM 
     1Neapolitan Mastiff 1-0
     24Great Dane 5-12-(4-3)
    Ring No 18
    Judge: Mr. Tom Hale
    11:00 AM 
     13Alaskan Malamute 5-4-1VD-(2-1)
     3Giant Schnauzer 0-3
    11:40 AM 
     1Leonberger 0-0-(1-0)
     5Portuguese Water Dog 2-3
     5Siberian Husky 3-1-(1-0)
     7Standard Schnauzer 2-3-(1-1)
    Ring No 18
    Judge: Dr. Karen M. Ericson
    12:30 PM 
     8Bernese Mountain Dog 4-3-(1-0)
    Ring No 19
    Judge: Mr. Gary M. Strauss
    8:00 AM 
     27Doberman Pinscher 10-14-(1-2)
    Ring No 19
    Judge: Mrs. Faye Strauss
    9:15 AM 
     9Rottweiler 3-2-(3-1)
     27Samoyed 5-14-(4-4)
    10:40 AM 
     15Akita 1-10-(2-2)
     3Anatolian Shepherd 0-2-(1-0)
     4Black Russian Terrier 1-3
     6Cane Corso 2-2-1VD-(1-0)
    11:45 AM 
      Lunch
    12:30 PM 
     1Great Pyrenees 0-1
     4Greater Swiss Mountain Dog 1-1-(1-1)
     1Komondor 1-0
     2Kuvasz 0-1-(1-0)
     15German Pinscher 1-5-(3-5)
    Ring No 20
    Judge: Mr. Stephen A.D. Picciuolo
    8:30 AM 
     3Obedience-Open Class A
    (Starting number 0125 )
    8:55 AM 
     7Obedience-Open Class B
    (Starting number 0170 )
    9:15 AM 
     4Obedience-Novice Class B
    (Starting number 0075 )
    9:35 AM 
     2Obedience-Novice Class A
    (Starting number 0005 )
    Ring No 21
    Judge: Ms. Cathleen Caballero
    8:30 AM 
     7Obedience-Utility Class B
    (Starting number 0275 )
    9:30 AM 
     3Obedience-Utility Class A
    (Starting number 0225 )
    9:50 AM 
     6Obedience-Beginner Novice B
    (Starting number 0725 )
    10:35 AM 
     4Obedience-Beginner Novice A
    (Starting number 0705 )
    11:25 AM 
     2Obedience-Rally Excellent B
    (Starting number 0505 )
    11:35 AM 
     2Obedience-Rally Excellent A
    (Starting number 0405 )
    11:50 AM 
     7Obedience-Rally Advanced B
    (Starting number 0305 )
     2Obedience-Rally Advanced A
    (Starting number 0205 )
     14Obedience-Rally Novice B
    (Starting number 0105 )
     8Obedience-Rally Novice A
    (Starting number 0005 )

    Top

    Additional Information & Notices

    SATURDAY
    The compilation of entries in each breed and the division by sex, has been carefully prepared for your convenience. However, the Club and the Show Superintendent assume no responsibility for its absolute accuracy. The figure following each breed indicates the number of dogs, bitches and Best of Breed Competition, in that order.
    The Groups will be judged in the following order. Any change in this order will be announced at the show. Groups may be judged two at a time.
    NOHS Groups start at 1:30 pm in Rings 16-17.
    Toys Mrs. Clouss
    Terriers Mr. Reppond
    NonSporting Mr. Anthony
    Herding Mr. Hale
    Working Mr. Prat
    Sporting Ms. Schultz
    Hounds Mrs. Frei
    BISOH Mr. Tysseling
    Variety Groups start at 2:00 p.m. in Rings 3 and 4.
    Toys Mrs. Rayner
    Terriers Ms. Beisel-McIlwaine
    NonSporting Mr. Ferruggiaro
    Herding Mrs. Anthony
    Working Mrs. Strauss
    Sporting Mrs. Murray
    Hounds Mr. Cocozza
    Best In Show Mr. Hale
    TRANSFERS
    The Deadline for Exhibitors wishing to transfer their dogs is at the Superintendent's Table prior to 7:30 AM the morning of the show. NEW EXHIBITOR BRIEFING
    A New Exhibitor Briefing will be held. The briefing location and time will be posted at the Superintendents Table. Spectators are welcome to attend.
    NOTE: There are no judge changes at the time of this printing.
    Top

    Judging Schedule

    Please Note: This Schedule is for the convenience of exhibitors and spectators.
    If a discrepancy exists between these times and/or ring numbers, and those listed under the ring number in the body of the program, follow the latter.
    BREEDTOTALTIMENO
    Affenpinscher1011:10 AM5
    Afghan Hound3411:10 AM2
    Airedale Terrier28:00 AM10
    Akita1510:40 AM19
    Alaskan Malamute1311:00 AM18
    American Staffordshire Terrier118:00 AM10
    Anatolian Shepherd310:40 AM19
    Australian Cattle Dog48:40 AM14
    Australian Shepherd2610:40 AM14
    Australian Shepherd Sweepstakes610:15 AM14
    Australian Shepherd Veteran Sweepstakes310:15 AM14
    Australian Terrier88:00 AM10
    Basenji139:30 AM2
    Basset Hound38:00 AM1
    Beagle Thirteen Inches19:30 AM2
    Beagle Fifteen Inches49:30 AM2
    Bearded Collie28:00 AM15
    Beauceron58:00 AM15
    Beginner Novice A410:35 AM21
    Beginner Novice B69:50 AM21
    Belgian Sheepdog38:00 AM15
    Belgian Tervuren148:50 AM15
    Berger Picard48:50 AM15
    Bernese Mountain Dog812:30 PM18
    Bichon Frises29:00 AM11
    Black and Tan Coonhound28:00 AM1
    Black Russian Terrier410:40 AM19
    Bloodhound18:00 AM1
    Bluetick Coonhound18:00 AM1
    Border Collie149:35 AM15
    Border Terrier58:00 AM10
    Borzoi59:30 AM2
    Boston Terrier710:30 AM12
    Bouvier Des Flandres39:35 AM15
    Boxer238:00 AM18
    Briard39:35 AM15
    Brittany410:15 AM17
    Brussels Griffon311:10 AM5
    Bull Terrier (Colored)38:00 AM9
    Bulldog298:00 AM12
    Bullmastiff18:55 AM18
    Cairn Terrier138:00 AM9
    Canaan Dog48:40 AM14
    Cane Corso610:40 AM19
    Cardigan Welsh Corgi158:40 AM14
    Cardigan Welsh Corgi Sweepstake68:00 AM14
    Cardigan Welsh Corgi Veteran Sweepstakes58:00 AM14
    Cavalier King Charles Spaniel339:30 AM7
    Chesapeake Bay Retriever110:15 AM17
    Chihuahua (Long Coat)229:20 AM5
    Chihuahua (Smooth Coat)1310:10 AM5
    Chinese Crested78:00 AM5
    Chinese Shar-Pei39:00 AM11
    Chow Chow110:30 AM12
    Clumber Spaniel49:20 AM16
    Cocker Spaniel (Black)119:20 AM16
    Cocker Spaniel (Parti-Color)410:15 AM16
    Coton de Tulear69:00 AM11
    Dachshund (Longhaired)1510:30 AM1
    Dachshund (Longhaired) Sweepstakes310:15 AM1
    Dachshund (Longhaired) Veteran Sweepstakes110:15 AM1
    Dachshund (Smooth)310:30 AM1
    Dachshund (Wirehaired)1710:30 AM1
    Dachshund (Wirehaired) Sweepstakes110:15 AM1
    Dalmatian139:00 AM11
    Dandie Dinmont Terrier39:00 AM10
    Doberman Pinscher278:00 AM19
    English Cocker Spaniel1010:15 AM16
    English Setter89:20 AM16
    English Springer Spaniel2310:50 AM16
    English Toy Spaniel (B&PC)48:00 AM6
    Finnish Spitz510:00 AM11
    Flat-Coated Retriever810:15 AM17
    Fox Terrier (Smooth)38:00 AM9
    Fox Terrier (Wire)18:00 AM9
    French Bulldog268:00 AM11
    German Pinscher1512:30 PM19
    German Shepherd Dog98:00 AM15
    German Shorthaired Pointer610:00 AM17
    German Shorthaired Pointer Sweepstakes19:55 AM17
    German Wirehaired Pointer58:00 AM17
    Giant Schnauzer311:00 AM18
    Golden Retriever258:30 AM17
    Gordon Setter79:30 AM17
    Grand Basset Griffon Vendeen111:10 AM5
    Great Dane249:45 AM18
    Great Pyrenees112:30 PM19
    Greater Swiss Mountain Dog412:30 PM19
    Greyhound18:00 AM1
    Havanese118:00 AM6
    Ibizan Hound118:00 AM2
    Irish Setter1811:00 AM17
    Irish Red & White Setters412:30 PM17
    Irish Water Spaniel111:45 AM16
    Irish Wolfhound1310:25 AM2
    Italian Greyhound128:40 AM6
    Japanese Chin58:40 AM6
    Keeshond410:30 AM12
    Kerry Blue Terrier49:00 AM10
    Komondor112:30 PM19
    Kuvasz212:30 PM19
    Labrador Retriever348:00 AM16
    Lagotto Romagnolo510:15 AM17
    Leonberger111:40 AM18
    Lhasa Apso410:00 AM11
    Maltese511:10 AM5
    Manchester Terrier (Standard)111:10 AM9
    Manchester Terrier (Toy)18:00 AM6
    Mastiff178:55 AM18
    Miniature American Shepherd2111:10 AM15
    Miniature Bull Terrier48:00 AM9
    Miniature Pinscher239:55 AM6
    Miniature Schnauzer911:10 AM9
    Neapolitan Mastiff19:45 AM18
    Newfoundland48:55 AM18
    Norfolk Terrier29:00 AM9
    Novice Junior Class99:00 AM4
    Novice Class A29:35 AM20
    Novice Class B49:15 AM20
    Novice Intermediate Class29:00 AM4
    Old English Sheepdog212:45 PM15
    Open Junior Class49:00 AM4
    Open Class A38:30 AM20
    Open Class B78:55 AM20
    Open Intermediate Class49:00 AM4
    Open Senior Class109:00 AM4
    Papillon218:30 AM5
    Parson Russell Terrier39:00 AM9
    Pekingese48:40 AM6
    Pembroke Welsh Corgi179:25 AM14
    Petit Basset Griffon Vendeens510:25 AM2
    Pharaoh Hound58:00 AM2
    Pointer48:00 AM17
    Pomeranian610:10 AM5
    Poodle (Miniature)49:10 AM12
    Poodle (Standard)410:10 AM12
    Portuguese Water Dog511:40 AM18
    Pug89:10 AM12
    Puli212:45 PM15
    Rally Novice A811:50 AM21
    Rally Novice B1411:50 AM21
    Rally Advanced A211:50 AM21
    Rally Advanced B711:50 AM21
    Rally Excellent A211:35 AM21
    Rally Excellent B211:25 AM21
    Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)111:00 AM17
    Rhodesian Ridgeback438:20 AM1
    Rottweiler99:15 AM19
    Russell Terriers59:00 AM10
    Saluki208:40 AM2
    Samoyed279:15 AM19
    Schipperke510:00 AM11
    Scottish Terrier69:00 AM9
    Shetland Sheepdog2212:45 PM15
    Shiba-Inu139:10 AM12
    Siberian Husky511:40 AM18
    Silky Terrier99:30 AM6
    Soft Coated Wheaten Terrier79:00 AM10
    Staffordshire Bull Terriers99:45 AM10
    Standard Schnauzer711:40 AM18
    Sussex Spaniel411:45 AM16
    Tibetan Spaniel510:00 AM11
    Tibetan Terrier410:00 AM11
    Toy Fox Terrier111:10 AM5
    Treeing Walker Coonhound410:30 AM1
    Utility Class A39:30 AM21
    Utility Class B78:30 AM21
    Vizsla2712:30 PM17
    Weimaraner1211:45 AM16
    Welsh Springer Spaniel111:45 AM16
    Welsh Terrier59:45 AM10
    West Highland White Terrier149:00 AM9
    Whippet191:15 PM2
    Wirehaired Pointing Griffon112:30 PM17
    Xoloitzcuintli110:00 AM11
    Yorkshire Terrier39:55 AM6


    [Home] [History] [Shows] [Entry Forms]
    [F.A.Q.] [Point Schedule] [Address Book] [Links] [Clubs] [Contact Us]
    Copyright © 1999, Jack Bradshaw Dog Show Superintendents - All Rights Reserved