Jack Bradshaw Home Page
History of Jack Bradshaw
Upcoming Shows and Events
Online Entry Froms
Frequently Asked Questions
Point Schedule
Commonly Requested Addresses
Links
Clubs
Contact Information

Silver Bay Kennel Club

Judging Program

  • Show Information
  • List of Judges
  • Judging Program
  • Additional Information & Notices
  • Judging Schedule
  • Top

    Show Information

    Judging Program in PDF:
  • Judging Program in PDF

  • Top

    List of Judges

    Mrs. Dee Dee Anderson19681 E. Brandt Rd.
    Lodi, CA 95240
    Mrs. Pauline AndrusP.O. Box 960
    Crestline, CA 92325
    Mr. Richard J. Berger5445 Wildwood Dr
    Reno, NV 89511
    Mrs. Marissa L. Clark217 Bella Bella Dr FI
    Fox Island, WA 98333
    Ms. Janet Cohen1105 Roosevelt Ave
    New Milford, NJ 07646
    Mrs. Gayle M. DenmanPO Box 71160
    Salt Lake City, UT 84171
    Ms. Cathy Dutra36638 Darvon Court
    Newark, CA 94560
    Mr. Richard G. Forastieri GonzalezBlvd. Aqua Caliente 12027
    Tijuana, BC
    Mexico CP 22420
    Mrs. Nancy Grimm66 N. Southfork Dr
    Casa Grande, AZ 85122
    Mr. Nathaniel Horn7547 Rain Flower Way
    Columbia, MD 21046
    No Classes No Classes
    Ms. Susie Osburn4048 Pepe Circle
    Las Vegas, NV 89121
    Mr. Roland L. Pelland149 Mendon Rd
    Attleboro, MA 02703
    Mr. Thomas S. Powers17633 Community St
    Northridge, CA 91325
    Mr. Manuel QueijeiroEl Labrador #94 , La Canada
    Lerma ZC 52045
    Mexico
    Ms. Linda L. Reece10604 Warwick Blvd.
    Newport News, VA 23601
    Mr. Robin L Stansell2199 Government Rd
    Clayton, NC 27520
    Mrs. Cindy Stansell2199 Government Rd
    Clayton, NC 27520
    Mr. Alessandro ZeppiZona Crete 1
    Ficulle, ITA 05016

    Top

    Judging Program

    Ring No 1
    Judge: Ms. Susie Osburn
    8:00 AM 
     12Obedience-Utility Class B
    (Starting number 0275 )
    9:50 AM 
     2Obedience-Preferred Novice
    (Starting number 0855 )
    10:05 AM 
     1Obedience-Novice Graduate
    (Starting number 0745 )
    10:15 AM 
     10Obedience-Novice Class B
    (Starting number 0075 )
    11:30 AM 
     2Obedience-Novice Class A
    (Starting number 0005 )
    11:45 AM 
     6Obedience-Beginner Novice B
    (Starting number 0725 )
     5Obedience-Beginner Novice A
    (Starting number 0705 )
    Ring No 2
    Judge: Ms. Cathy Dutra
    8:00 AM 
     3Obedience-Utility Class A
    (Starting number 0225 )
    8:30 AM 
     1Obedience-Open Graduate
    (Starting number 0765 )
    8:40 AM 
     11Obedience-Open Class A
    (Starting number 0125 )
    10:10 AM 
     16Obedience-Open Class B
    (Starting number 0170 )
    Ring No 3
    Judge: Mrs. Nancy Grimm
    8:00 AM 
     7Obedience-Rally Master
    (Starting number 0705 )
    8:30 AM 
     13Obedience-Rally Excellent B
    (Starting number 0605 )
     1Obedience-Rally Excellent A
    (Starting number 0505 )
    9:10 AM 
     10Obedience-Rally Advanced B
    (Starting number 0405 )
     1Obedience-Rally Advanced A
    (Starting number 0305 )
    9:45 AM 
     8Obedience-Rally Intermediate
    (Starting number 0205 )
    10:05 AM 
     14Obedience-Rally Novice B
    (Starting number 0105 )
     7Obedience-Rally Novice A
    (Starting number 0005 )
    Ring No 4
    Judge: Jennifer Bridges
    6:00 AM 
    Ring No 4
    Judge: Mr. Thomas S. Powers
    Ring Steward: Genette Fuller
    Ring Steward: Jennifer Bridges
    8:00 AM 
     44Rhodesian Ridgeback 17-18-(7-2)
    9:45 AM 
     26Dachshund (Longhaired) 9-8-(6-3)
    10:45 AM 
     19Dachshund (Smooth) 5-7-(1-6)
    11:30 AM 
     18Dachshund (Wirehaired) 2-7-(6-3)
     11Irish Wolfhound 1-1-(5-4)
    12:40 PM 
      Lunch
    Ring No 5
    Judge: Mr. Nathaniel Horn
    Ring Steward: Christopher Taylor
    1:15 PM 
     16German Shorthaired Pointer 3-7-(3-3)
     2Wirehaired Pointing Griffon 0-2
     14Basset Hound 5-2-(5-2)
    2:30 PM 
     19Irish Setter 4-3-1VD-(5-6)
    Ring No 6
    Judge: Mrs. Cindy Stansell
    Ring Steward: Logan Ott
    8:00 AM 
     48Rottweiler 12-21-(8-7)
    9:55 AM 
     7Black Russian Terrier 1-3-(1-2)
     14ST. Bernard 6-5-(3-0)
    10:45 AM 
     3Xoloitzcuintli 2-0-(1-0)
     3Briard 2-1
     16Australian Shepherd 9-4-(2-1)
    11:35 AM 
     14Akita 4-8-(2-0)
    12:10 PM 
      Lunch
    Ring No 8
    Judge: Mrs. Marissa L. Clark
    Ring Steward: Karen Kennedy
    10:05 AM 
     4Pointer 0-2-(2-0)
     3Retriever (Nova Scotia Duck Tolling) 1-0-(1-1)
     16English Cocker Spaniel 2-9-(3-1)
    11:00 AM 
     9Clumber Spaniel 0-5-(2-2)
     2Sussex Spaniel 1-0-(1-0)
     2Welsh Springer Spaniel 0-0-(1-1)
     1Spinone Italiano 0-0-(1-0)
     1Irish Water Spaniel 0-0-(0-1)
    11:35 AM 
      Lunch
    12:20 PM 
     39Cavalier King Charles Spaniel 9-15-1VB-(11-2)
    1:50 PM 
     12Chihuahua (Long Coat) 0-8-(2-2)
     5Chihuahua (Smooth Coat) 2-2-(1-0)
     5Havanese 2-0-(2-1)
     10Japanese Chin 4-3-(2-1)
     8Pekingese 1-3-(3-1)
     2Shih Tzu 0-2
    Ring No 9
    Judge: Mrs. Gayle M. Denman
    Ring Steward: Michelle Mixon
    8:00 AM 
     10Staffordshire Bull Terriers 4-3-(1-2)
     7Airedale Terrier 5-1-(1-0)
     11Border Terrier 3-5-(3-0)
    9:05 AM 
     6Cairn Terrier 3-3
     4Australian Terrier 0-1-(1-2)
     4Parson Russell Terrier 3-0-(0-1)
     10Russell Terriers 3-4-(1-2)
    10:00 AM 
     10Scottish Terrier 2-3-(0-5)
     5Dandie Dinmont Terrier 1-1-(2-1)
     1Kerry Blue Terrier 0-0-(0-1)
    10:40 AM 
     7West Highland White Terrier 1-3-(1-2)
     4Rat Terrier 0-3-(1-0)
     14Miniature Schnauzer 4-4-(4-2)
    11:40 AM 
     1Sealyham Terrier 0-0-(1-0)
     1Bull Terrier (Colored) 1-0
     17Soft Coated Wheaten Terrier 2-8-(4-3)
    12:30 PM 
      Lunch
    1:15 PM 
     15Bichon Frise 1-7-(5-2)
     2Novice Junior Class
     1Novice Intermediate Class
     3Open Junior Class
     8Open Intermediate Class
     5Open Senior Class
    Ring No 10
    Judge: Mr. Nathaniel Horn
    Ring Steward: Christopher Taylor
    8:00 AM 
     2Toy Fox Terrier 0-1-(1-0)
     26Papillon 5-14-(5-2)
    9:05 AM 
     21Pomeranian 10-8-(3-0)
    9:55 AM 
     1Silky Terrier 0-0-(0-1)
     11Pug 4-5-(2-0)
     3Yorkshire Terrier 1-2
     11Miniature Pinscher 2-5-(2-2)
    10:55 AM 
     3Affenpinscher 0-3
     5Brussels Griffon 1-1-(2-1)
     8Chinese Crested 0-3-(2-3)
     9Italian Greyhound 2-3-(3-1)
    11:55 AM 
     2Maltese 1-0-(1-0)
     4Manchester Terrier (Toy) 0-0-(1-3)
     8Old English Sheepdog 3-3-(1-1)
    12:30 PM 
      Lunch
    Ring No 11
    Judge: Mr. Roland L. Pelland
    Ring Steward: Kim Jacobson
    8:00 AM 
     46French Bulldog 21-16-(6-3)
    9:50 AM 
     22Boston Terrier 2-11-(6-3)
    10:40 AM 
     7American Eskimos 1-4-(1-1)
     2Coton de Tulear 0-1-(0-1)
     2Finnish Spitz 0-0-(1-1)
     2Lhasa Apso 0-1-(1-0)
     1Schipperke 0-0-(0-1)
     2Shiba-Inu 1-0-(0-1)
     1Tibetan Spaniel 0-0-(1-0)
     3Tibetan Terrier 1-0-(0-2)
    11:30 AM 
      Lunch
    12:15 PM 
     1Portuguese Podengo Pequeno 0-0-(1-0)
     7Leonberger 3-2-(0-2)
     12Mastiff 5-3-(3-1)
    Ring No 12
    Judge: Mrs. Marissa L. Clark
    Ring Steward: Karen Kennedy
    8:00 AM 
     14Flat-Coated Retriever 3-3-(3-5)
     5English Setter 0-1-(2-2)
     1Gordon Setter 0-0-(1-0)
     3Irish Red & White Setters 0-0-(1-2)
     3Weimaraner 0-2-(0-1)
    9:00 AM 
     23Lagotto Romagnolo 7-7-(6-2)
     4Chesapeake Bay Retriever 2-0-(0-2)
    Ring No 14
    Judge: Ms. Janet Cohen
    Ring Steward: Janet Thomas
    8:00 AM 
     18Boxer 6-7-(2-3)
     4Greater Swiss Mountain Dog 1-2-(1-0)
     1Boerboel 0-1
     1Giant Schnauzer 0-0-(0-1)
     1Kuvasz 0-0-(1-0)
    9:00 AM 
     41Great Dane 13-20-(5-3)
    10:40 AM 
     11Newfoundland 3-4-(4-0)
     16Anatolian Shepherd 5-4-(4-3)
    Ring No 14
    Judge: Mr. Roland L. Pelland
    1:10 PM 
     7Chinese Shar-Pei 1-2-(2-2)
     7Chow Chow 1-2-(4-0)
     14Keeshond 3-3-(6-2)
    Ring No 15
    Judge: Ms. Linda L. Reece
    Ring Steward: Carlo Guthrie
    8:00 AM 
     21Labrador Retriever 9-7-(3-2)
     6Brittany 1-1-(2-1)
    9:10 AM 
     52Golden Retriever 18-22-(9-3)
    11:15 AM 
     8Poodle (Toy) 2-5-(0-1)
     8Poodle (Miniature) 1-5-(1-1)
    11:55 AM 
      Lunch
    12:45 PM 
     15Poodle (Standard) 3-9-(1-2)
    Ring No 16
    Judge: Mr. Richard J. Berger
    Ring Steward: Mickey Polimeni
    8:00 AM 
     3Black and Tan Coonhound 0-1-(1-1)
     10Bloodhound 1-4-(2-3)
     3Grand Basset Griffon Vendeen 3-0
     3Greyhound 0-0-(2-1)
     1Petit Basset Griffon Vendeens 0-0-(0-1)
     5Saluki 0-1-(3-1)
    9:00 AM 
     22Borzoi 3-12-(4-2)
    9:50 AM 
     15Whippet 3-7-(2-3)
    Ring No 16
    Judge: Mr. Thomas S. Powers
    3:00 PM 
     15Afghan Hound 2-4-(6-3)
     7Beagle Thirteen Inches 0-3-(1-3)
     10Beagle Fifteen Inches 5-0-(2-3)
    Ring No 17
    Judge: Mr. Alessandro Zeppi
    Ring Steward: Bill Murphy
    Ring Steward: Penny Inan
    8:00 AM 
     12Bernese Mountain Dog 6-3-(2-1)
     15Cane Corso 8-4-(2-1)
    9:05 AM 
     3Portuguese Water Dog 1-2
     17Bullmastiff 2-4-(5-6)
     4Norwegian Elkhound 1-2-(0-1)
    10:05 AM 
     1Pharaoh Hound 0-0-(0-1)
     14Basenji 5-5-(2-2)
     9Cocker Spaniel (Parti-Color) 1-4-(3-1)
    11:00 AM 
     17English Springer Spaniel 2-8-(5-2)
    11:35 AM 
      Lunch
    12:20 PM 
     18Samoyed 4-6-(4-4)
     5Standard Schnauzer 1-2-(1-1)
    Ring No 18
    Judge: Mr. Manuel Queijeiro
    Ring Steward: Carol Murphy
    8:00 AM 
     3Fox Terrier (Smooth) 2-1
     1Fox Terrier (Wire) 0-0-(1-0)
     1Welsh Terrier 0-0-(1-0)
     4Irish Terrier 1-2-(1-0)
     2Pumi 1-0-(0-1)
     10Cardigan Welsh Corgi 1-5-(4-0)
     7Pembroke Welsh Corgi 3-3-(0-1)
    9:05 AM 
     18Australian Cattle Dog 4-7-(3-4)
     1Belgian Malinois 0-0-(1-0)
     3Belgian Tervuren 3-0
     2Puli 1-1
    10:00 AM 
     11Bearded Collie 3-3-(3-2)
     4Beauceron 2-2
     3Collie (Rough) 1-1-(1-0)
     3German Shepherd Dog 0-1-(2-0)
     3Shetland Sheepdog 0-2-(0-1)
    11:00 AM 
     25Vizsla 5-11-(5-4)
    12 Noon 
      Lunch
    12:45 PM 
     13Miniature American Shepherd 4-5-(2-2)
     3Polish Lowland Sheepdog 0-2-(0-1)
     1Berger Picard 0-0-(1-0)
     13Border Collie 1-3-(7-2)
     12Bouvier Des Flandres 1-4-(4-3)
    Ring No 19
    Judge: Mr. Robin L Stansell
    Ring Steward: Lynn Hamon
    8:00 AM 
     40Bulldog 16-17-(5-2)
    9:30 AM 
     33Dalmatian 10-8-(8-7)
    10:50 AM 
     11Doberman Pinscher 4-2-(3-2)
     6Alaskan Malamute 0-1-(4-1)
     7Dogue De Bordeaux 2-3-(0-2)
    11:50 AM 
      Lunch
    12:35 PM 
     13Great Pyrenees 4-3-(4-2)
     10Siberian Husky 4-2-(4-0)
     4Tibetan Mastiff 1-2-(1-0)

    Top

    Additional Information & Notices

    SUNDAY
    The compilation of entries in each breed and the division by sex, has been carefully prepared for your convenience. However, the Club and the Show Superintendent assume no responsibility for its absolute accuracy. The figure following each breed indicates the number of dogs, bitches and Best of Breed Competition, in that order.
    Variety Group Judging will start at 2 p.m. in Ring 10-11-12. The Groups will be judged in the following order. Any change in this order will be announced at the show. Groups may be judged two at a time.
    Working Ms. Cohen*
    NonSporting Mrs. Denman
    Terriers Mr. Queijeiro
    Herding Mr. Queijeiro
    Sporting Mr. Horn
    Toys Mr. Horn*
    Hounds Mr. Queijeiro
    Best In Show Mrs. Stansell
    TRANSFERS TO BEST OF BREED COMPETITION - The Deadline for Exhibitors wishing to transfer their dogs to Best of Breed Competition is at the Superintendent's Table prior to 7:30 AM the morning of the show.
    NEW EXHIBITOR BRIEFING - A New Exhibitor Briefing will be held. The briefing location and time will be posted at the Superintendents Table. Spectators are welcome to attend.
    OFFICIAL NOTICE - CHANGE OF JUDGE Under Chapter 7, Section 8 of the American Kennel Club rules, the following judge changes are being made. The owner of each dog affected has the right to withdraw his entry and have his entry fee refunded provided notification of his withdrawal is received by the Superintendent no later than one-half hour prior to the scheduled start of any regular conformation judging at the show.
    Mr. Horn will judge German Shorthaired Pointers, Wire Pointing Griffon and Old English Sheepdogs in place of Mr. Gonzalez.
    Mr. Queijeiro will judge Vizslas, Smooth Fox Terriers, Wire Fox Terriers, Irish Terriers, Welsh Terriers, Australian Cattle Dogs, Bearded Collies, Beauceron, Belgian Malinois, Belgian Tervuren, Berger Picard, Border Collies, Bouvier des Flandres, Cardigan Welsh Corgis, Rough Collies, German Shepherd Dogs, Miniature American Shepherds, Pembroke Welsh Corgis, Shetland Sheepdogs, Polish Lowland Sheepdogs, Pulik, Pumik in place of Mr. Gonzalez.
    Ms. Osburn will judge Novice A & B, Beginner Novice A & B, Graduate Novice, Preferred Novice, and Utility B in place of Mrs. Anderson.
    Ms. Dutra will judge Open A & B, Graduate Open, Utility A in place of Mrs. Andrus.
    Top

    Judging Schedule

    Please Note: This Schedule is for the convenience of exhibitors and spectators.
    If a discrepancy exists between these times and/or ring numbers, and those listed under the ring number in the body of the program, follow the latter.
    BREEDTOTALTIMENO
    Affenpinscher310:55 AM10
    Afghan Hound153:00 PM16
    Airedale Terrier78:00 AM9
    Akita1411:35 AM6
    Alaskan Malamute610:50 AM19
    American Eskimos710:40 AM11
    Anatolian Shepherd1610:40 AM14
    Australian Cattle Dog189:05 AM18
    Australian Shepherd1610:45 AM6
    Australian Terrier49:05 AM9
    Basenji1410:05 AM17
    Basset Hound141:15 PM5
    Beagle Thirteen Inches73:00 PM16
    Beagle Fifteen Inches103:00 PM16
    Bearded Collie1110:00 AM18
    Beauceron410:00 AM18
    Beginner Novice A511:45 AM1
    Beginner Novice B611:45 AM1
    Belgian Malinois19:05 AM18
    Belgian Tervuren39:05 AM18
    Berger Picard112:45 PM18
    Bernese Mountain Dog128:00 AM17
    Bichon Frise151:15 PM9
    Black and Tan Coonhound38:00 AM16
    Black Russian Terrier79:55 AM6
    Bloodhound108:00 AM16
    Boerboel18:00 AM14
    Border Collie1312:45 PM18
    Border Terrier118:00 AM9
    Borzoi229:00 AM16
    Boston Terrier229:50 AM11
    Bouvier Des Flandres1212:45 PM18
    Boxer188:00 AM14
    Briard310:45 AM6
    Brittany68:00 AM15
    Brussels Griffon510:55 AM10
    Bull Terrier (Colored)111:40 AM9
    Bulldog408:00 AM19
    Bullmastiff179:05 AM17
    Cairn Terrier69:05 AM9
    Cane Corso158:00 AM17
    Cardigan Welsh Corgi108:00 AM18
    Cavalier King Charles Spaniel3912:20 PM8
    Chesapeake Bay Retriever49:00 AM12
    Chihuahua (Long Coat)121:50 PM8
    Chihuahua (Smooth Coat)51:50 PM8
    Chinese Crested810:55 AM10
    Chinese Shar-Pei71:10 PM14
    Chow Chow71:10 PM14
    Clumber Spaniel911:00 AM8
    Cocker Spaniel (Parti-Color)910:05 AM17
    Collie (Rough)310:00 AM18
    Coton de Tulear210:40 AM11
    Dachshund (Longhaired)269:45 AM4
    Dachshund (Smooth)1910:45 AM4
    Dachshund (Wirehaired)1811:30 AM4
    Dalmatian339:30 AM19
    Dandie Dinmont Terrier510:00 AM9
    Doberman Pinscher1110:50 AM19
    Dogue De Bordeaux710:50 AM19
    English Cocker Spaniel1610:05 AM8
    English Setter58:00 AM12
    English Springer Spaniel1711:00 AM17
    Finnish Spitz210:40 AM11
    Flat-Coated Retriever148:00 AM12
    Fox Terrier (Smooth)38:00 AM18
    Fox Terrier (Wire)18:00 AM18
    French Bulldog468:00 AM11
    German Shepherd Dog310:00 AM18
    German Shorthaired Pointer161:15 PM5
    Giant Schnauzer18:00 AM14
    Golden Retriever529:10 AM15
    Gordon Setter18:00 AM12
    Grand Basset Griffon Vendeen38:00 AM16
    Great Dane419:00 AM14
    Great Pyrenees1312:35 PM19
    Greater Swiss Mountain Dog48:00 AM14
    Greyhound38:00 AM16
    Havanese51:50 PM8
    Irish Setter192:30 PM5
    Irish Red & White Setters38:00 AM12
    Irish Terrier48:00 AM18
    Irish Water Spaniel111:00 AM8
    Irish Wolfhound1111:30 AM4
    Italian Greyhound910:55 AM10
    Japanese Chin101:50 PM8
    Keeshond141:10 PM14
    Kerry Blue Terrier110:00 AM9
    Kuvasz18:00 AM14
    Labrador Retriever218:00 AM15
    Lagotto Romagnolo239:00 AM12
    Leonberger712:15 PM11
    Lhasa Apso210:40 AM11
    Maltese211:55 AM10
    Manchester Terrier (Toy)411:55 AM10
    Mastiff1212:15 PM11
    Miniature American Shepherd1312:45 PM18
    Miniature Pinscher119:55 AM10
    Miniature Schnauzer1410:40 AM9
    Newfoundland1110:40 AM14
    Norwegian Elkhound49:05 AM17
    Novice Junior Class21:15 PM9
    Novice Class A211:30 AM1
    Novice Class B1010:15 AM1
    Novice Graduate110:05 AM1
    Novice Intermediate Class11:15 PM9
    Old English Sheepdog811:55 AM10
    Open Junior Class31:15 PM9
    Open Class A118:40 AM2
    Open Class B1610:10 AM2
    Open Graduate18:30 AM2
    Open Intermediate Class81:15 PM9
    Open Senior Class51:15 PM9
    Papillon268:00 AM10
    Parson Russell Terrier49:05 AM9
    Pekingese81:50 PM8
    Pembroke Welsh Corgi78:00 AM18
    Petit Basset Griffon Vendeens18:00 AM16
    Pharaoh Hound110:05 AM17
    Pointer410:05 AM8
    Polish Lowland Sheepdog312:45 PM18
    Pomeranian219:05 AM10
    Poodle (Miniature)811:15 AM15
    Poodle (Standard)1512:45 PM15
    Poodle (Toy)811:15 AM15
    Portuguese Podengo Pequeno112:15 PM11
    Portuguese Water Dog39:05 AM17
    Preferred Novice29:50 AM1
    Pug119:55 AM10
    Puli29:05 AM18
    Pumi28:00 AM18
    Rally Novice A710:05 AM3
    Rally Novice B1410:05 AM3
    Rally Intermediate89:45 AM3
    Rally Advanced A19:10 AM3
    Rally Advanced B109:10 AM3
    Rally Excellent A18:30 AM3
    Rally Excellent B138:30 AM3
    Rally Master78:00 AM3
    Rat Terrier410:40 AM9
    Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)310:05 AM8
    Rhodesian Ridgeback448:00 AM4
    Rottweiler488:00 AM6
    Russell Terriers109:05 AM9
    Saluki58:00 AM16
    Samoyed1812:20 PM17
    Schipperke110:40 AM11
    Scottish Terrier1010:00 AM9
    Sealyham Terrier111:40 AM9
    Shetland Sheepdog310:00 AM18
    Shiba-Inu210:40 AM11
    Shih Tzu21:50 PM8
    Siberian Husky1012:35 PM19
    Silky Terrier19:55 AM10
    Soft Coated Wheaten Terrier1711:40 AM9
    Spinone Italiano111:00 AM8
    ST. Bernard149:55 AM6
    Staffordshire Bull Terriers108:00 AM9
    Standard Schnauzer512:20 PM17
    Sussex Spaniel211:00 AM8
    Tibetan Mastiff412:35 PM19
    Tibetan Spaniel110:40 AM11
    Tibetan Terrier310:40 AM11
    Toy Fox Terrier28:00 AM10
    Utility Class A38:00 AM2
    Utility Class B128:00 AM1
    Vizsla2511:00 AM18
    Weimaraner38:00 AM12
    Welsh Springer Spaniel211:00 AM8
    Welsh Terrier18:00 AM18
    West Highland White Terrier710:40 AM9
    Whippet159:50 AM16
    Wirehaired Pointing Griffon21:15 PM5
    Xoloitzcuintli310:45 AM6
    Yorkshire Terrier39:55 AM10


    [Home] [History] [Shows] [Entry Forms]
    [F.A.Q.] [Point Schedule] [Address Book] [Links] [Clubs] [Contact Us]
    Copyright © 1999, Jack Bradshaw Dog Show Superintendents - All Rights Reserved